Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme začínali s výstavami

26. 7. 2008

 

Jak jsme začínali s výstavami

    I když nejsme jedni  z náruživých vystavovatelů, bylo nám jasné, že se pár výstavám nevyhneme. Byla by to taky škoda, když už jsme si pořídili psy s PP. A vzhledem k tomu, že bychom chtěli přispět k popularizaci plemene ČHP, tak nějaká ta oběť za to stojí.
    Na výstavu do Olomouci jsme se jeli jen podívat jak to chodí a hlavně seznámit Siginku s prostředím, ve kterém se bude pohybovat. Už jen vstup do areálu výstavy byl pro Sigi psychicky náročný. Protože je bázlivá, nechtěla mít s davy lidí a psů nic společného. Nakonec se nám ji podařilo do prostor výstaviště nalákat na buřtíka, kterému neodolala. Byla to velice zdlouhavá procedura, co krok, to pamlsek. S posledním kouskem buřta jsme se ocitli v samém dění výstavy. Pro nás neznalé se bylo na co koukat. I Siginka se uklidnila, jakmile zjistila, že ji nehrozí žádné nebezpečí. Myslím, že tato zkušenost byla pro ni velmi důležitá, protože na dalších akcích se chovala suverénně                                                               
    Své zkušenosti a informace z výstav, které byly pro nás laiky neocenitelné, nám předala velmi zkušená chovatelka a předsedkyně ČHP na výcvikovém táboře " BOBRHOR ". Dokonce jsme si zde vyzkoušeli nanečisto jak to na výstavách chodí. Každý pes se předvedl a byl hodnocen. Tato "výstava nanečisto" byla pro nás velkým přínosem.                                     
    Při první  výstavě v Lanškrouně, která byla klubová, měla Sigi již rok a půl a Cyrilek, náš druhý pejsek, měl teprve sedm měsíců. Naše fenečka bojovala o titul především se svými sestrami z vrhu.Měla jsem radost z jejím hodnocení ve třídě mladých " výborná 3 ".                          Cyrilek, ač byl v kruhu sám, se předvedl velice pěkně a získal ocenění ve třídě dorostu        "velmi nadějný".
    Druhou naší výstavou byla Národní výstava v Olomouci, která se konala v lednu. Pro naše psy je to ideální doba, protože v tomto období jsou dobře osrstěni, a tak vynikne jejich opravdová krása. Vzhledem k tomu, že majitelé čechohoráků výstavám moc neholdují, byla účast ostatních psů slabá. Aspoň jsme měli větší šanci na titul. A taky, že se povedlo! Siginka se paní rozhodčí moc líbila a za odměnu získala ve třídě otevřená V1, CAC, BOB a Národní vítěz. HURÁÁÁ !!! I Cyrilek se nenechal zahanbit a ve třídě mladých obdržel V1 a CAJC. Opět HURÁÁÁ !!! Ve finále nám rozhodčí poděkovala za účast a vyzvala nás k opětovnému předvedení v kruhu pro oko diváka.                                                                                                              Již se moc těšíme na další klubovou výstavu, kde je velká konkurence, a tudíž získat titul je daleko těžší. Ale hlavně je zde bezvadná parta lidí, kteří jsou naladěni na stejnou vlnovou délku. Moc se nám líbí, že mezi členy klubu není cítit rivalita a tvrdé soupeření, jako je tomu u ostatních plemen. Asi to bude tím, že naše plemeno není tak populární, protože čechohorák není pro každého. Život s tímto psem je hlavně o dlouhých procházkách v přírodě, sportu a jiných aktivitách. Není to zkrátka " gaučový " pes !                                                                                                                                                                                                                                                E.J.

Obrazek

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Národní výstava psů Olomouc 08

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář