Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaký Cyrilek je?

17. 7. 2008

       Jaký Cyrilek JE?

       To je náš benjamínek. Ač nejmladší, tak nyní svým vzrůstem a chováním, předčí celý zbytek naší čtyřčlenné smečky. Možná je to tím, že je jako jediný pes mezi třemi fenkami. Již chovatelé, od kterých Cyrdu máme, říkali, že je dominantní a má vůdcovské předpoklady, které se potvrdily.
        Hned první den, kdy jsme si tu maličkou kuličku přivezli domů, se choval, jakoby u nás vyrůstal a všem psům dal najevo, že s ním musí do budoucna počítat.

Obrazek

           Na rozdíl od Sigi je velice temperamentní až hyperaktivní. Má to něco do sebe. Velice dobře se s ním spolupracuje a cvičí. Má snahu se učit stále něco nového a zavděčit se pánečkovi. Někdy je mu temperament až ke škodě, protože se občas svojí divokostí méně soustředí a chová se jak  "trdlo". Protože je Cyrilek můj první velký pes, tak stejně jako on, učím se i já. Naučil jsem se být důsledný při jeho výchově a výcviku. U Cyrdy, když člověk trošičku povolí, využije situace a hned zkouší, kam až může zajít. Vůbec nikdo by do něj neřekl, že se strašně rád mazlí a chová v klíně.                                                                                           
        Svoje vůdcovství má opravdu v krvi. V zápřahu se Siginkou se chová jako opravdový leader. Stále musí být první. Druhé místo je pro něj potupné. Správně a instinktivně si vybírá na trati tu správnou a nejlépe sjízdnou cestu. V tomto je opravdu jednička!
       I když jsou Sigi a Cyril čechohoráci, tak mají, stejně jako lidi, úplně rozdílné povahy. Myslím, že tím, jak se navzájem doplňují, vytváří spolu skvělý a nekonfliktní pár, tak jako jejich panička a páníček.                                                                                                                Z.J.